پادکست افسردگی

75,000 تومان

در مبحث افسردگی دو بخش را برای افسردگی در نظر می گیریم: افسردگی دانسته ها و افسردگی ندانسته ها. افسردگی دانسته ها در بیماری هایی اتفاق می افتد که ما می دانیم در انتهای آن بیماری افسردگی رخ می دهد. بیماری های روانی همچون دو قطبی، شخصیت مرزی، وسواس فکری و … که روانشناس می داند انتهای این بیماری ها به افسردگی ختم خواهد شد. افسردگی نوعی اختلال روانی و آشفتگی خلقی است که با مرور خاطرات بد، حس غمگین بودن و عدم تمایل برای کار کردن همراه است.

آشکار شدن افکار اتوماتیک

75,000 تومان

پادکست آشکار شدن افکار اتوماتیک: یک واقعه می تواند در ما احساسات منفی ایجاد کند و این احساسات منفی باعث می شوند که برداشت ما از شرایط نیز منفی شود. وقتی که ما احساسات منفی را تجربه می کنیم، یک حلقه ی فید بک منفی ایجاد می شود. حلقه ی فید بک منفی به این معنی است که خود این احساس ناخوشایند به عنوان یک واقعه باعث فعال سازی افکار ما نیز می شود.

پادکست خشم

75,000 تومان

خشم یک واکنش طبیعی است که همه ما آن را بارها و بارها تجربه کرده ایم اما وقتی خشم تبدیل به پرخاشگری میشود به یک مشکل اساسی تبدیل می شود. داد زدن و خشونت یک روش برای آزاد کردن خشم است و امکان دارد باعث بوجود آمدن مشکلاتی در جامعه شود.

تمام این رفتارها ممکن است به صورت اتفاقی و بی دلیل بوجود بیاید و نتیجه یک موفقعیت ناامید کننده باشد.در هر حال کنار آمدن با یک آدم پرخاشگر بسیار دشوار است.

پادکست آرامش عضلانی سریع

75,000 تومان

در  پادکست آرامش عضلانی سریع و این تمرین ها به اهمیت تمرین های تنفس تاکید بیشتری می شود زیرا دم و بازدم جریان اکسیژن و دی اکسید کربن را تنظیم می کند. به ویژه نگه داشتن تنفس سطح دی اکسید کربن را افزایش می دهد و این تاثیر آرام بخشی دارد که گیرنده های عصبی در بافت های عضلانی را آرام می کند و به از بین بردن فشار و تنش جسمی کمک می کند.

پادکست مبحث اوتیسم

75,000 تومان

هدف از این پادکست بیان و در اختیار قرار دادن تعریفی ساده از اوتیسم برای تمامی افراد، کسانی که کلمه ی اوتیسم را شنیده اند و یا خانواده هایی که فرزند مبتلا به اوتیسم دارند می باشد. اوتیسم از دو بخش اتوس به معنی خود و ایسم به معنی گرایش تشکیل شده. به این ترتیب می توان در یک بیان ساده اینچنین گفت که اوتیسم به معنی خودگرایی است.

افسردگی – فعال سازی رفتاری

75,000 تومان

فعال سازی رفتاری یک مداخله ی رفتاری است که به افراد کمک می کند تا چرخه ی عدم فعالیت و اجتناب را در افسردگی در هم بشکنند‌. افسردگی چیزی نیست که کسی تمایل به تجربه ی آن داشته باشد. اما باید بدانیم که همه ی ما آن را تجربه کرده ایم و آنهایی موفق شده اند از حلقه ی افسردگی خارج شوند که یک سری راه کارها را به کار برده اند و از طریق آن راه کارها توانسته اند جریان زندگی خود را به سمت جلو پیش برده اند.

پادکست نگرانی

75,000 تومان

شما ممکن است طبق عادات خود برای اجتناب از برخی پیشامدهای بد و ناگوار، دست به رفتارهایی بزنید که از برخی اتفاقات جلوگیری کنید. برای اجرای تکنیک جلوگیری از رفتار نگرانی باید این مراحل را انجام داد:

یک: رفتارهای نگرانی را به طور دقیق ثبت کنید.

دو: تلاش کنید تا در ابتدا راحت ترین رفتار خود را انجام ندهید، و نتیجه ی کار را پیش بینی کنید.

سه: راحت ترین رفتار خود را متوقف کرده یا آن رفتار را با رفتار دیگری جایگزین کنید.

چهار: اضطراب خود را قبل از انجام تمرین و بعد از انجام آن درجه بندی کنید. (مثلا از صفر تا صد)

پنج: مرحله ی دو تا چهار را تکرار نماییم.